FABRİKA İKLİMLENDİRME

EBA ile havanız değişecek...

FABRİKA İKLİMLENDİRME

Ürünlerin kaliteli bir ortam içerisinde üretimlerinin gerçekleştirilmesi ve özellikle sıcaklık ile nem oranı dahilinde istenilen dengeye getirilerek, insan sağlığının en iyi şekilde korunması adına fabrika iklimlendirme sistemleri kurulumu büyük bir önem arz etmektedir. Tekstil ürünleri ile birlikte teknolojik ürünlerin yanı sıra gıda sektöründe de doğru performans sağlayacak fabrika havalandırma sistemleri, kalitesiz ve sağlıksız ürünlerin ortaya çıkmasına engel teşkil etmektedir.

Ayrıca makinelerin ortaya çıkardığı birtakım ağır gazları ya da farklı duman ve toz gibi değişik etmenleri ortadan kaldırma konusunda bu sistemler iç ve dış dengenin istenilen noktaya gelmesine büyük bir olanak tanımaktadır. Bu şekilde verimlilik ve kalite artarken, ürün içerisinde toz taneciklerinin ortaya çıkabileceği herhangi bir hata payı tamamen yok edilmektedir. Üstelik uluslararası standartlar kapsamında denetimden geçirirken bu sistemler de yine kapsamı içerisinde yer almaktadır.

Farklı Seçenekler Dahilinde Fabrika İklimlendirme Sistemleri

Makinelerin optimum şekilde çalışmalarına imkan vermek ve verimi en üst noktaya çıkarabilmek adına fabrika iklimlendirme sistemleri doğru şekilde projelendirilerek yerleştirilmelidir. Ayrıca çalışanların da yine sağlığını korumak açısından hava sirkülasyonunu ortaya çıkartarak nefes alınamayacak bir ortam içerisinde çalışma imkanı sunulmaktadır. Özellikle örneğin teknolojik cihazlar kapsamında bir mikroçip içerisine girebilecek toz tanecikleri kısa devre yapılmasına ve çalışmamasına sebep olabilir. O yüzden tüm bu etkenlerin minimum seviyeye indirilerek sağlıklı bir çalışma ortamı gerçekleştirebilmek adına fabrika havalandırma sistemleri kaliteli ürünler dahilinde kullanılmalıdır.

Değişik Amaçlar Altında Fabrika Havalandırma Sistemleri

Toz taneciklerini toplama ya da değişik kirler ile birlikte hava sirkülasyonu kapsamında meydana gelecek makineler eşliğinde zararlı gazların tamamen yok edilmesi adına farklı özelliklere sahip fabrika iklimlendirme sistemleri bulunmaktadır. Bunlar özellikle uluslararası standartlara bağlı kalarak sektörün gerçekleştirdiği üretim kapsamında ne gibi problemler var buna göre önlem alacak şekilde değerlendirilmelidir. Günümüzde artık olmazsa olmazlar arasında yer alan ve gerçekleştiren denetimler dahilinde de olan fabrika havalandırma sistemleri, ürünlerin doğru şekilde kalite standartları altında hazırlanması için mutlaka güvenilir bir yapı altında satın alınmalı ve kullanılmalıdır. Kesinlikle uzman mühendislik çalışmaları ve projelendirilmeleri altında yapılması ve ayrıca büyük bir önem taşır.

TOP