HASTANE İKLİMLENDİRME

EBA ile havanız değişecek...

HASTANE İKLİMLENDİRME

İnsan sağlığı için oldukça önemli olan hastaneler, ısınma, soğuma ve havalandırma kategorisinde profesyonel çözüm gerektiren mekanlardır. Hastane havalandırma, hastane kategorisinin en önemli konusudur. Bu sistemler havalandırma işlemini, ısıtma işlemiyle birlikte yapar. Böylece hastalığa neden olan mikropların fazla olduğu hastanelerde, etkili iklimlendirme işlemi gerçekleştirilmektedir. Hastane çalışanları, hastanede yatanlar ve muayene olmaya gelenler, birçok riskle karşı karşıyadır. Havasız ortamlarda bulaşıcı hastalıklar daha hızlı yayılır. Ancak profesyonel hastane havalandırma işlemleriyle, bulaşıcı hastalık riski en aza indirilmektedir. Sürekli temizlenen hastane havası, havadaki mikropları dışarı çıkarmaktadır.

Özel Havalandırma Seçenekleri

Hastane kategorisinde, ameliyathaneler, özel odalar ve yoğun bakım bölümleri, farklı farklı havalandırma özelliklerine sahiptir. Hastane iklimlendirme kategorisinde, bu bölümlerin farklı hastane havalandırma işlemleri, profesyonel bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Yarı steril odalarda hava, hepa filtreleme işleminden geçirilmektedir. Yüksek karışım menfezlerinden temiz hava üflenmektedir. Turbulent sistem, yoğun bakım ve yüksek steril koridorlarında kullanılmaktadır. Hızlı hava akımının oluşturulması ile birlikte, hava her zaman temiz kalmaktadır.

İklimlendirmede Profesyonel Çözüm

Hastane kategorisindeki iklimlendirme işlemleri, hassas kriterler üzerinden değerlendirilmektedir. Bu kategorideki cihazların hijyenik özellikleri en önemli konulardan biridir. Diğer iklimlendirme kategorisine göre hastane iklimlendirme sistemleri, profesyonel filtreleme özelliklerine sahiptir. Ameliyathane, yoğun bakım ve normal oda kategorisindeki havalandırma seviye özellikleri farklılık göstermektedir. Bu kategorilerdeki seçenekler, ortamın özelliğine göre belirlenmektedir. Sıcaklığın fazla olduğu bölgelerde, soğuma teknolojisi, soğuk havanın hakim olduğu bölgelerde ısınma teknolojisi ön plana çıkmaktadır.

Nemli bölgelerde ise, nem oranın dengelenmesi esas konular içerisinde yer almaktadır. Bölgesel iklim özellikleri, hastane iklimlendirme kategorisinde profesyonel çözüm üretebilmektedir. Hastane havalandırma seçenekleriyle, tedavi süreci de hızlanmaktadır. Hastanın durumuna göre hava sıcaklığı tedavi edici özelliğe sahip olabilmektedir. Ateşli hastalığa yakalananlar için oda sıcaklığının yüksek olması, ciddi sonuçlar meydana getirebilir. Nemli bölgelerde, nem oranının meydana getirdiği olumsuzlukların ortadan kaldırılması, hastane iklimlendirme hizmetlerinin en önemli konuları içerisinde yer almaktadır.

Hastane havası, diğer mekanların havasına göre oldukça riskli özelliklere sahiptir. İklimlendirme sistemleri konusunda gerekli servis imkanlarının oluşturan firmamız, günün her saatinde müşteri destek hattı kategorisinde çözüm üretmektedir.

TOP