OTEL İKLİMLENDİRME

EBA ile havanız değişecek...

OTEL İKLİMLENDİRME

Konaklama kategorisinde hizmet veren oteller, konfor kategorisinde üst düzeyde olması gerekir. Sıcak su kullanımı, kış aylarında ısınma, yaz aylarına serinleme ve havalandırma gibi kategorilerde etkili çözümler gerekmektedir. Otel iklimlendirme çözümlerinin maksimum sonuç vermesi için, profesyonel çözümler gerekmektedir. Bu profesyonel çözümlerin başında iklimlendirme hizmetleri gelmektedir.

Profesyonel Çözüm

Otelcilik hizmetlerinde maliyet hesapları çok önemlidir. Sıcak su, ısınma, serinleme ve havalandırma kategorisindeki bütün ihtiyaçlar, ciddi maliyet gerektiren ihtiyaçlardır. Bu nedenle, otel iklimlendirme kategorisinde, otel sahipleri, ekonomik çözümlere öncelik vermektedir. Enerji tasarrufu ile faturaların en aza indirilmesi, otelcilik sektörünün hedefleri arasında yer almaktadır. Bunun yanında hizmet kalitesinin düşmemesi de oldukça önemli bir konudur. Müşteri memnuniyeti kategorisinde, otelin bütün alanlarının ısıtılması veya soğutulması oldukça önemli bir konu olarak değerlendirilmektedir.

Sıcak su konusu, otelcilik hizmetleri kategorisinde önemli bir konu olduğu için, minimum enerji ile bütün odalara sıcak suyun sağlanması otel iklimlendirme hizmetlerinin temelini teşkil etmektedir. İklimlendirme kategorisinde havanın temizlenmesi, nemlenme problemini ortadan kaldırması ve sistemin sessiz çalışması da öncelikli konular içerisinde yer almaktadır. Özellikle sahip kenarlarındaki otellerde meydana gelen nemlenme, yaşamı olumsuz etkilemektedir. Otellerdeki misafirlerin bu olumsuz durumdan etkilenmemesi için iklimlendirme kategorisinde maksimum çözümler gerekir.

Uygulamanın Amacı

İklimlendirme kategorisindeki hizmetler, iç mekanlarda, olumsuz hava koşullarından etkilenmeden yaşanabilir ortamlar hazırlar. Otelde çalışan elemanların çalışma performansını da etkileyen bu sistem, en uygun sıcaklık ayarını meydana getirerek, iş verimini artırmaktadır. Otel havalandırma kategorisinde değerlendirilen bu cihazlar, nem, sıcaklık ve soğukluk gibi etkenlerin, yaşanabilir ortam kategorisinde dengeleme özelliklerine sahiptir. Havadaki yabancı mikroorganizmaları temizlediği için, üst solunum yolları kategorisinde rahatlama sağlar. Özellikle nemli havalarda nefes almak zordur. Nemli bölgelerdeki otellerde otel havalandırma sistemleri, rahat ve huzurlu bir tatil için oldukça önemli bir kategoriye sahiptir.

Hizmet kalitesi kategorisinde oldukça önemli bir yere sahip olan otel iklimlendirme hizmetleri, otelin bulunduğu bölge iklimine göre, yaşam kalitesini artıran özelliklere sahiptir. Deniz kenarında olan ve nemle mücadele eden otellerde nem oranını düşüren otel havalandırma sistemleri tercih edilmektedir. İklimlendirme kategorisi, kayak merkezlerinde bulunan otellerde ısıtma kategorisinde çözüm üretmektedir. Nem oranı çok düşük olan bölgelerde bulunan otellerde ise, iklimlendirme sistemleri havanın nemini artırmaktadır.

TOP