RESTORAN İKLİMLENDİRME

EBA ile havanız değişecek...

RESTORAN İKLİMLENDİRME

Konforlu ve ideal ısılar altında müşterilerin yemeklerini daha keyifli bir deneyim altında gerçekleştirilmeleri için günümüzde birçok farklı yer adına restoran iklimlendirme sistemleri kullanılmaktadır. Özellikle doğru ısı dengesi ve nem oranının yakalanması, kişinin sipariş ettiği yiyecek ve içecekleri daha rahat tüketmesi adına büyük bir önem taşımaktadır.

Vücut, istenilen sıcaklığı ve soğukluğu yakalayamadığı zaman aynı şekilde alınacak olan besinleri de doğru biçimde kabul etmez. O yüzden kaliteli hava sirkülasyonu dahilinde, temiz bir hava ve iç dış sıcaklık dengesinin en doru şekilde yakalandığı mekanlarda yemek deneyimlerini gerçekleştirmek, restoran havalandırma sistemleri dahilinde daha konforlu ve ideal bir rahatlık sağlar. Homojen iklimlendirme sistemleri kapsamında doğru hava dağılımı ile büyük bir avantaj sağlanırken, kaliteli ürünler dahilinde de enerji tasarrufunda anda faydalanılabilmektedir.

Restoranın Büyüklüğüne ve Kapasitesine Göre İklimlendirme Sistemleri

Sessiz bir çalışma sistemine sahip olan ve güçlü fan ile filtrasyon seçenekleri bulunan restoran iklimlendirme sistemleri, mekanın büyüklüğüne ve kişi sayısı bağlamındaki kapasiteye bağlı olarak eşit şekilde hava akışı sağlarken, aynı zamanda enerji tasarrufunu da yanında getirmektedir. Tabi bu sistemler dahilinde erken aynı zamanda bakım ve onarım ile teknik servis seçenekleri dahilinde yedek parça ve aksesuar için mutlaka doğru yardımı alınacağı firma ile restoran havalandırma sistemlerini değerlendirmek büyük bir önem taşır. Restoranın her noktasında eşit düzey hava sirkülasyonu gerçekleştirerek, mekanın içi ile dışarıdaki hava şartlarının eşit şekilde ısı ve nem noktasında dengelemek doğru cihazının kullanımı ile sağlanır.

Restoran Havalandırma Sistemlerin Özellikleri

Özellikle bir restoran iklimlendirme sisteminde aranan özelliklerin başında müşterilerin ve çalışanların sağlığını koruyacak, temiz hava salınımı özelliği ile birlikte enerji tasarrufunda büyük bir yarar getirecek cihazlar kullanılmalıdır. Ayrıca tasarım olarak da mekana uyum sağlaması ayrıca önemlidir. Sessiz çalışma ve kolay kullanım imkanı, pratik programlama ile güçlü enerji performansı, insan sağlığına dost ve uzun yıllar kullanım olanakları da restoran havalandırma sistemleri dahilinde en iyi destek verilmelidir. Doğru projelendirilmeler ile birlikte her daim en doğru havalandırma sirkülasyonunu sunacak cihazlar, özellikle 7/24 çalışan restoranlar adına oldukça önemlidir.

TOP