SPOR SALONU İKLİMLENDİRME

EBA ile havanız değişecek...

SPOR SALONU İKLİMLENDİRME

Doğru bir filtreleme sistemi kapsamında spor salonu iklimlendirme ile termal bir konfor elde edilerek arzu edilen çalışma ortamına gerçekleştirilmesi temel amaçtır. En uygun sıcak ve soğukluk derecesi altında performansın üst düzeye çıkacağı bir egzersiz imkanı, bu sistemler altında gerçekleştirilmektedir. Hem fiziksel hem de zihinsel açıdan istenilen pozitif egzersiz çalışmalarının gerçekleştirebilmesi adına, sıcaklık kontrol noktasında kurulacak olan spor salonu havalandırma sistem seçenekleri, en uygun ortamın sağlanmasına olanak tanımaktadır. Bu sebepten dolayı hava sıcaklığı noktasında dengeleyici bir iklimlendirme ve havalandırma sistemlerinin tercih edilmesi büyük bir önem arz eder. Farklı hava koşulları ve değişen sıcaklık ortamına göre uyum sağlayacak sistemler, özel plan ve program dahilinde projelendirilerek kurulmalıdır.

Spor Salonlarında Dengeleyici Bir Sıcaklık Olmalıdır

Özellikle spor salonlarında istenilen derecedeki serin bir sıcaklığın elde edilmesi, ferah bir ortam içerisinde performansın üst düzey çıkmasına olanak tanımaktadır. Solunan havanın temiz olması ve dengeli bir sıcak altında doğru nefes alıp verme fırsatının sağlanması, mutlaka uygun şekilde seçilecek olan spor salonu iklimlendirme sistemleri altında mümkün hale gelmektedir. Baş ağrısı veya yorgunluk hissedilmeden, ayrıca zihinsel olarak da daha rahatlatıcı bir yapı altında antrenmanlar bu cihazlar sayesinde yapılabilir.

Üstelik aşırı terlemeye sebep olabilecek dengesiz ısı ortamı, kızarıklık problemleri ile birlikte deride kopma gibi sorunları da ortaya çıkarabilmektedir. Bunların temel sebepleri arasında ise ısı ve dehidrasyon etkisi ön plana çıkar. Her ne kadar fazla sıcaklık yağ yıkımı adına büyük bir önem taşısa da vücut aldığı terden dolayı istenilen şekilde egzersiz yapılamayacağı için bir anlamı olmamaktadır. O yüzden doğru spor salonu havalandırma sistemleri merkezlerde en doğru yerlere konumlandırılmalıdır.

İklimlendirme ve Havalandırma Sistemleriyle Isı İle Nem Dengesi

Spor salonu merkezlerinde ısı ve nem dengesinin doğru şekilde yakalanması çok önemlidir. Bu kapsamda spor salonu iklimlendirme sistemleri kurulumları gerçekleştirildiği zaman, mekandaki aşırı nem ve sıcaklık dışarı doğru atılarak en uygun denge yakalanmaktadır. Bu kapsamda özel filtrasyon sistemleri sayesinde spor salonu havalandırma ile içerideki hava aktif olarak düzenli şekilde değişmektedir. Bu da daha dingin bir zihin ve güçlü bir fiziksel yapı altında spor yapma şansına çok büyük bir etki sağlar.

TOP